Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Apie projektą Nuorodos Kontaktai
Į pradžią
SUAUGUSIEMS

Ši svetainė nuo 2009 m. kovo mėnesio nepildoma. Skaitymo skatinimo programos informacija skelbiama interneto svetainėje www.skaitymometai.lt. Maloniai kviečiame apsilankyti  

 


Atsiliepimai
Rašykite savo pasiūlymus

Diskusijos
Diskutuokite

 

Apie projektą

Kas jums yra skaitymas? Kokius jausmus kelia perskaityta knyga? Ar dažnai skaitote savo vaikams, mylimiesiems, draugams? Tai klausimai, į kuriuos, pasak 2005 metais atlikto sociologinio tyrimo “Skaitymo mastas, kryptingumas ir poreikiai”, daugumai žmonių atsakyti būtų sunku, nes Lietuvoje dažniau ar rečiau skaito mažiau nei trečdalis žmonių. Tik mes tuo netikime. Kaip netikime ir tuo, kad internetas, televizija gali išstumti iš kiekvieno mūsų gyvenimo knygą, jos teikiamą malonumą, žinias ir įspūdžius.  Mes – tai grupė žmonių, prie kurių galite prisijungti visi – skaitantys,  klausantys skaitomo teksto ir dar tik besimokantys skaityti.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2006 m. patvirtino Skaitymo skatinimo programą. Ją vykdyti  Lietuvos Respublikos kultūros ministras Jonas Jučas pavedė Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai. Rugsėjį buvo sudaryta darbo grupė, kurioje, be šios programos administratorės, Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorės Aldonos Augustaitienės, dirba administratorės pavaduotoja – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų instituto docentė Vita Mozūraitė, vadybininkė Rūta Elijošaitytė  ir  interneto svetainės administratorė Ilma Mankevičienė. Šiai darbo grupei talkins visuomeniniais pagrindais sudaryta ekspertų komisija: knygų apžvalgininkė, vertėja Rasa Drazdauskienė, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto kultūros patarėja Rūta Kačkutė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Edita Sabalionytė, vaikų ir jaunimo literatūros ekspertas Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto docentas Kęstutis Urba, grupės “G & G Sindikatas” narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

“Tai, ko siekiame šia programa, nėra tik noras sausai išdėstyti, kodėl skaitymas yra svarbus, ar įbrukti knygą į rankas kiekvienam, mažiausiai to norinčiam. Mes siekiame tiesiog suteikti progą bendrauti parodydami, kad knygos dar gyvuoja, o skaitymas gali būti  malonus dalykas net ir tiems, kurie iki šiol neskaitė. Juk knyga ir yra būdas bendrauti, sužinoti, išmokti, lavinti vaizduotę. Pagreitėjus gyvenimo ritmui, šiandienos naujausių technologijų margumyne  knyga tampa ypatingu, išskirtiniu būdu ir pretekstu gyvai bendrauti. Šia akcija, prie kurios kviečiame prisidėti  visus susidomėjusius, pasitelkdami galimybes, kurias teikia knyga ir skaitymas, mes skatinsime vieningos, sąmoningos ir drąsiai į ateitį žengiančios visuomenės augimą,“ – teigia A. Augustaitienė.

Seimo paskelbti 2008-ieji – Skaitymo metai buvo pagrindinis ir didžiausias Skaitymo skatinimo programos projektas, kurį įgyvendinant buvo organizuojami įvairūs renginiai bei akcijos.

Panašios skaitymo skatinimo programos įvairiu mastu buvo įgyvendinamos įvairiose Vakarų valstybėse, ypač Skandinavijos šalyse. Sėkmingų pavyzdžių pateikia ir kaimyninės šalys – Lenkija ir Latvija. Įgyvendinant Skaitymo skatinimo programą Lietuvoje, bus remiamasi ir  šių šalių skaitymo skatinimo programų vykdymo patirtimi.

Mūsų veikla nukreipta į visus piliečius – tiek vaikus, tiek vyresniuosius ar pagyvenusius žmones. Darbo grupė yra atvira visiems pasiūlymams ir visiems asmenims, norintiems išsakyti savo pastabas, nuomonę ir patarimus, ką reikia padaryti grąžinant žmones prie skaitymo malonumo. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti vyksiančiuose renginiuose ir savo pasiūlymais prisidėti prie darbo grupės veiklos. Rašykite, informuokite, klauskite el. paštu  [email protected] .

Skaitymo skatinimo programa

 
© 2008-IEJI SKAITYMO METAI.
    Visos teisės saugomos.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Gedimino pr. 51, LT - 01504 Vilnius. Tel.  5 249 7023
Sprendimas: IDAMAS.
Naudojama SMART WEB sistema.